Chinese
Eesti
English
Konsulaarinfo » Kui vajad võõrsil abi »

Reisidokumendi kaotus

07.02.2014

Reisidokumendi kaotus

Kui Te kaotate või Teilt varastatakse välisriigis olles pass või ID-kaart, väljastab konsul või aukonsul Teile tagasipöördumistunnistuse (TPT või TPL). Tagasipöördumistunnistuse saamiseks on vaja esitada:

  • 2 ühesugust fotot mõõtudega 40mmx50mm,
  • täita tagasipöördumistunnistuse taotlusankeet
    tagasipöördumistunnistus - PDF, DOC (Eesti kodanikele)
    tagasipöördumise luba - PDF, DOC (välismaalase passi omanikele)

Kui dokument on kaotsi läinud  kuriteo tulemusena, soovitame juhtumi registreerida  kohalikus politseis ning küsida vastavasisuline tõend politseisse pöördumise kohta. 

NB! Tagasipöördumistunnistus on mõeldud tagasi pöördumiseks Eestisse – sellega ei saa jätkata pooleliolevat reisi ega elada asukohariigis.

Palun kontrollige kohe, kui politseid passi kadumisest või vargusest teavitate, kas riigist lahkumiseks on vajalik saada väljasõiduviisa (Hiinas on see üldjuhul vältimatu), registreeruda immigratsiooniasutuses või läbida muid protseduure. Palun arvestage, et täiendavate toimingute tegemiseks võib kuluda lisaaega. Seega ei tohi mingil juhul väljasõiduviisa või -loa taotlemist jätta vahetult riigist lahkumise hetkele.

Passi kaotuse või varguse korral Hiinas tuleb võtta asjakohane tõend asukohajärgsest politseijaoskonnast, seejärel taotleda Eesti konsulilt TPT või TPL ning sellega pöörduda väljasõiduviisa saamiseks asukohajärgsesse 'Exit and Entry Administration' büroosse. Väljasõiduviisa taotlemisel tuleb esitada ka hotelli kinnitus seal ööbimise kohta. Väljasõiduviisa menetluseks kulub Hiina ametkondadel üldjuhul 5-6 tööpäeva.

TAGASIPÖÖRDUMISTUNNISTUSE VÄLJAANDMISE TEENUSSTANDARD

TAGASIPÖÖRDUMISE LOA VÄLJAANDMISE TEENUSSTANDARD

ID-kaardi sertifikaatide peatamine

Kui sul on kahtlus, et sinu ID-kaart on kadunud ning seda võidakse kuritarvitada (näiteks sinu nimel digitaalallkirja anda), helista esimesel võimalusel ID-abiliini numbril 1777 (välismaalt helistades (+372) 6773377 ja palu oma ID-kaardi sertifikaadid peatada. Selleks küsib abiliin sinu isikuandmeid: ees- ja perekonnanime, sünniaastat või isikukoodi, sünnikohta või ID-kaardi numbrit. Peatamiseks pead vähemalt mõned neist andmetest ütlema ning sertifikaadid peatatakse. Peatatud sertifikaatidega ei saa anda digitaalallkirja ega teha muid toiminguid elektroonilises keskkonnas.

Kui ID-kaart kaob, teavita kindlasti ka Politsei- ja Piirivalveametit, kes saab vajadusel tunnistada ID-kaardi kui füüsilise dokumendi kehtetuks.

TopBack

© Eesti Suursaatkond Pekingis TEL. (86 10) 8531 6700, E-MAIL: embassy.beijing@mfa.ee